Structură Act

Forma la zi
Pret: 15,00 RON cu TVA

Doriţi o formă actualizată, la zi (18.02.2019), a acestui act? Cumpăraţi acum online, rapid şi simplu actul (varianta PDF) sau alegeţi un abonament!
HOTĂRÎRE Nr. 33 din 27 noiembrie 1996privind validarea mandatelor senatorilor aleşi în Senat la 3 noiembrie 1996
EMITENT
  • SENATUL
  • Publicat în  MONITORUL OFICIAL NR. 316 din 29 noiembrie 1996Data intrării în vigoare 29-11-1996

    Senatul hotărăşte:Articolul UNICSe validează mandatele senatorilor aleşi în Senat la 3 noiembrie 1996, potrivit anexei care face parte integrantă din prezenta hotărâre.PREŞEDINTELE DE VIRSTA AL SENATULUIVALENTIN CORNELIU GABRIELESCU
    Anexa LISTA senatorilor aleşi în Senat, ale căror mandate au fost validate în şedinţa din 27 noiembrie 1996
           
      Nr. crt.Prenumele şi numelePartidul, formaţiunea politică sau coaliţia acestora
      Circumscripţia electorală nr. 1 ALBA
      1.Mircea Ioan PopaC.D.R.-P.N.Ţ.C.D.
      2.Ioan ArdeleanP.U.N.R.
      3.Corneliu Dorin GavaliugovU.S.D.-P.D.
      Circumscripţia electorală nr. 2 ARAD
      4.Marin NicolaiC.D.R.-P.N.Ţ.C.D.
      5.Ion BoldP.D.S.R.
      6.Ioan CreţuU.S.D.-P.D.
      Circumscripţia electorală nr. 3 ARGEŞ
      7.Eugen VasiliuC.D.R.-P.N.L.
      8.Nicolae VăcăroiuP.D.S.R.
      9.Ion MînzînăP.R.M.
      10.Octavian ŞtireanuU.S.D.-P.D.
      Circumscripţia electorală nr. 4 BACĂU
      11.Viorel CataramăC.D.R.-P.N.L.
      12.Tiberiu VladislavC.D.R.-P.N.L.C.D.
      13.Octavian OprişP.D.S.R.
      14.Nicolae SerseaP.D.S.R.
      15.Ionel AichimoaieU.S.D.-P.D.
      Circumscripţia electorală nr. 5 BIHOR
      16.Nistor BădiceanuC.D.R.-P.N.Ţ.C.D.
      17.Liviu MaiorP.D.S.R.
      18.Iosif CsapoU.D.M.R.
      19.Vasile BlagaU.S.D.-P.D.
      Circumscripţia electorală nr. 6 BISTRIŢA-NĂSĂUD
      20.Teodor CâmpeanC.D.R.-P.N.Ţ.C.D.
      21.Aurel Liviu CiupeU.S.D.-P.D.
      Circumscripţia electorală nr . 7 BOTOŞANI
      22.Dinu SecrieruC.D.R.-P.N.L.
      23.Octav CozmâncăP.D.S.R.
      24.Gheorghe AvramP.D.S.R.
      Circumscripţia electorală nr. 8 BRAŞOV
      25.Nicolae ZaviciC.D.R.-P.N.Ţ.C.D.
      26.Marcian David BleahuC.D.R.-F.E.R.
      27.Sergiu ChiriacescuP.D.S.R.
      28.Aristotel Adrian CăncescuU.S.D.-P.D.
      Circumscripţia electorală nr. 9 BRĂILA
      29.Laurenţiu UliciC.D.R.-P.A.R.
      30.Mihai MatetoviciP.D.S.R.
      Circumscripţia electorală nr. 10 BUZĂU
      31.Mihail BălănescuC.D.R.-P.N.L.
      32.Vasile IonP.D.S.R.
      33.Mihai PetrescuP.D.S.R.
      Circumscripţia electorală nr. 11 CARAŞ-SEVERIN
      34.Constantin MullerC.D.R.-P.N.L.C.D.
      35.Haralambie CotarceaP.R.M.
      Circumscripţia electorală nr . 12 CĂLĂRAŞI
      36.Doru Ioan TărăcilăP.D.S.R.
      37.Dumitru PăunP.U.N.R.
      Circumscripţia electorală nr. 13 CLUJ
      38.Matei BoilăC.D.R.-P.N.Ţ.C.D.
      39.Ioan BăraşC.D.R.-P.E.R.
      40.Costică CiurtinP.U.N.R.
      41.Peter Eckstein-KovacsU.D.M.R.
      42.Titus Lucian ŞuteuU.S.D.-P.S.D.R.
      Circumscripţia electorală nr. 14 CONSTANŢA
      43.Alexandru PopoviciC.D.R.-P.N.L.C.D.
      44.George Mihail PruteanuC.D.R.-P.N.Ţ.C.D.
      45.Gheorghe DumitraşcuP.D.S.R.
      46.Ion CârciumaruP.R.M.
      47.Viorel Marian PanăU.S.D.-P.D.
      Circumscripţia electorală nr . 15 COVASNA
      48.Gabor KozsokarU.D.M.R.
      49.Valentin-Zoltan PuskasU.D.M.R.
      Circumscripţia electorală nr. 16 DÂMBOVIŢA
      50.Ulm Nicolae SpineanuC.D.R.-P.N.Ţ.C.D.
      51.Emil DimaP.D.S.R.
      52.Nicolae DideU.S.D.-P.D.
      Circumscripţia electorală nr. 17 DOLJ
      53.Cornel BoiangiuC.D.R.-P.N.L.C.D.
      54.Florin BogdanC.D.R.-P.N.Ţ.C.D.
      55.Ion PredescuP.D.S.R.
      56.Virgil PopescuP.D.S.R.
      57.Ştefan IlieU.S.D.-P.D.
      Circumscripţia electorală nr. 18 GALAŢI
      58.Nicolae Paul Anton PăcuraruC.D.R.-P.N.L.
      59.Ilie Plătică-VidoviciP.D.S.R.
      60.Eugen DurbacăP.D.S.R.
      61.Costel GheorghiuU.S.D.-P.D.
      Circumscripţia electorală nr. 19 GIURGIU
      62.Marin PredilăP.D.S.R.
      63.Iuliu LorincziU.D.M.R.
      Circumscripţia electorală nr. 20 GORJ
      64.Vasile UngureanuC.D.R.-P.N.L.
      65.Dumitru HuiduC.D.R.-P.N.L.
      66.Marcu BurteaP.D.S.R.
      Circumscripţia electorală nr . 21 HARGHITA
      67.Menyhert Gabor HajduU.D.M.R.
      68.Attila VerestoyU.D.M.R.
      Circumscripţia electorală nr. 22 HUNEDOARA
      69.Ioan RăuC.D.R.-P.N.Ţ.C.D.
      70.Constantin BlejanC.D.R.-P.N.L.
      71.Doru GaitaP.D.S.R.
      Circumscripţia electorală nr . 23 IALOMIŢA
      72.Constantin SavaP.D.S.R.
      73.Nelu BadeaP.U.N.R.
      Circumscripţia electorală nr. 24 IAŞI
      74.Varujan VosganianC.D.-P.A.R.
      75.Petru CaramanC.D.R.-P.N.Ţ.C.D.
      76.Ion SolcanuP.D.S.R.
      77.Ioan AvarvareiP.D.S.R.
      78.Constantin Dan VasiliuU.S.D.-P.D.
      Circumscripţia electorală nr. 25 MARAMUREŞ
      79.Voicu-Valentin GlodeanC.D.-P.N.Ţ.C.D.
      80.Liviu-Titus PaşcaC.D.R.-P.N.L.
      81.Constantin Aurel IlieP.D.S.R.
      Circumscripţia electorală nr. 26 MEHEDINŢI
      82.Alexandru Ioan MortunC.D.-P.N.L.
      83.Vasile VăcaruP.D.S.R.
      Circumscripţia electorală nr. 27 MUREŞ
      84.Ioan BurgheleaC.D.R.-P.N.Ţ.C.D.
      85.Vasile DobrescuP.U.N.R.
      86.Bela MarkoU.D.M.R.
      87.Gheorghe FrundaU.D.M.R.
      Circumscripţia electorală nr. 28 NEAMŢ
      88.Florin BuruianăC.D.R.-P.N.Ţ.C.D.
      89.Alexandru-Radu TimofteP.D.S.R.
      90.Dumitru BadeaP.R.M.
      91.Sorin Adrian VornicuU.S.D.-P.D.
      Circumscripţia electorală nr. 29 OLT
      92.Răsvan DobrescuC.D.R.-P.N.Ţ.C.D.
      93.Rodica-Mihaela StănoiuP.D.S.R.
      94.Triţă FăniţăU.S.D.-P.D.
      Circumscripţia electorală nr. 30 PRAHOVA
      95.Mircea Ionescu QuintusC.D.R.-P.N.L.
      96.Valentin Corneliu GabrielescuC.D.R.-P.N.Ţ.C.D.
      97.Teodor Viorel MeleşcanuP.D.S.R.
      98.Victor ApostolacheP.D.S.R.
      99.Nicolae AlexandruU.S.D.-P.D.
      Circumscripţia electorală nr. 31 SATU MARE
      100.George AchimC.D.R.-P.N.Ţ.C.D.
      101.Stelian-Alexandru PopC.D.R.-P.N.L.
      102.Karoly Ferenc SzaboU.D.M.R.
      Circumscripţia electorală nr. 32 SĂLAJ
      103.Augustin CrecanP.U.N.R.
      104.Denes SeresU.D.M.R.
      Circumscripţia electorală nr. 33 SIBIU
      105.Ioan Francisc Iosif Gabriel MoisinC.D.R.-P.N.Ţ.C.D.
      106.Victor FuiorP.U.N.R.
      107.Ioan Corneliu BucurU.S.D.-P.D.
      Circumscripţia electorală nr. 34 SUCEAVA
      108.Petru JuravleaC.D.R.-P.N.Ţ.C.D.
      109.Ghiorghi PrisăcaruP.D.S.R.
      110.Cristian Sorin DumitrescuU.S.D.-P.D.
      111.Teodor HaucaU.S.D.-P.D.
      Circumscripţia electorală nr. 35 TELEORMAN
      112.Vicenţiu GăvănescuC.D.R.-P.N.L.
      113.Dan Mircea PopescuP.D.S.R.
      114.Cazimir Benedict IonescuU.S.D.-P.D.
      Circumscripţia electorală nr. 36 TIMIŞ
      115.Ştefan Iosif DrăgulescuC.D.R.-P.N.Ţ.C.D.
      116.Dan Amedeu LăzărescuC.D.R.-P.N.L.
      117.Ion MarcuP.D.S.R.
      118.Alexandru Radu FeldmanU.S.D.-P.D.
      Circumscripţia electorală nr. 37 TULCEA
      119.Elena PredaP.D.S.R.
      120.Gheorghe BunducP.R.M.
      Circumscripţia electorală nr. 38 VASLUI
      121.Gheorghe PavalascuC.D.R.-P.N.Ţ.C.D.
      122.Virgil PopaP.D.S.R.
      123.Florea PredaP.R.M.
      Circumscripţia electorală nr. 39 VÂLCEA
      124.Şerban-Mati-Bujorel-Dinu SăndulescuC.D.R.-P.N.Ţ.C.D.
      125.Dan Stelian MarinP.D.S.R.
      126.Nicolae PătruP.R.M.
      Circumscripţia electorală nr. 40 VRANCEA
      127.Alexandru PaleologuC.D.R.-P.N.L.
      128.Sergiu-Florin NicolaescuP.D.S.R.
      Circumscripţia electorală nr. 41 BUCUREŞTI
      129.Mihail GramaC.D.R.-P.N.Ţ.C.D.
      130.Radu VasileC.D.R.-P.N.Ţ.C.D.
      131.Constantin Ticu DumitrescuC.D.R.-P.N.Ţ.C.D.
      132.Niculae CerveniC.D.R.-P.N.L.C.D.
      133.Corneliu TurianuC.D.R.-P.N.Ţ.C.D.
      134.Emil TocaciC.D.R.-P.N.L.
      135.Paul GhiţiuC.D.R.-P.A.R.
      136.Ion IliescuP.D.S.R.
      137.Oliviu GhermanP.D.S.R.
      138.Petre NinosuP.D.S.R.
      139.Corneliu Vadim TudorP.R.M.
      140.Petre RomanU.S.D.-P.D.
      141.Bogdan Voinea MarinescuU.S.D.-P.D.
      Circumscripţia electorală nr. 42 ILFOV
      142.Radu BoroianuC.D.R.-P.N.L.
      143.Doru Laurian BădulescuP.D.S.R.
    -------