Forma la zi
Pret: 13,00 RON cu TVA

Doriţi o formă actualizată, la zi (24.09.2019), a acestui act? Cumpăraţi acum online, rapid şi simplu actul (varianta PDF) sau alegeţi un abonament!
ORDIN nr. 4.215 din 4 iunie 2019pentru aprobarea listei liceelor tehnologice cu profil preponderent agricol
EMITENT
  • MINISTERUL EDUCAŢIEI NAŢIONALE Nr. 4.215 din 4 iunie 2019
  • MINISTERUL AGRICULTURII ŞI DEZVOLTĂRII RURALE Nr. 296 din 9 mai 2019
  • Publicat în  MONITORUL OFICIAL nr. 477 din 12 iunie 2019Data intrării în vigoare 12-06-2019

    Având în vedere Referatul de aprobare nr. 262.208 din 24.04.2019, întocmit de Ministerul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale,în temeiul: – art. 31^1 alin. (4) din Legea educaţiei naţionale nr. 1/2011, cu modificările şi completările ulterioare;– art. 12 alin. (3) din Hotărârea Guvernului nr. 26/2017 privind organizarea şi funcţionarea Ministerului Educaţiei Naţionale, cu modificările şi completările ulterioare;
    – art. 9 alin. (5) din Hotărârea Guvernului nr. 30/2017 privind organizarea şi funcţionarea Ministerului Agriculturii şi Dezvoltării Rurale, precum şi pentru modificarea art. 6 alin. (6) din Hotărârea Guvernului nr. 1.186/2014 privind organizarea şi funcţionarea Autorităţii pentru Administrarea Sistemului Naţional Antigrindină şi de Creştere a Precipitaţiilor, cu modificările şi completările ulterioare,
    ministrul educaţiei naţionale şi ministrul agriculturii şi dezvoltării rurale emit prezentul ordin.Articolul 1Se aprobă lista liceelor tehnologice cu profil preponderent agricol prevăzută în anexa care face parte integrantă din prezentul ordin.Articolul 2Prezentul ordin se publică în Monitorul Oficial al României, Partea I.
    Ministrul educaţiei naţionale,
    Ecaterina Andronescu
    Ministrul agriculturii şi dezvoltării rurale,

    Petre Daea
    ANEXĂLISTAliceelor tehnologice cu profil preponderent agricol
    Denumirea unităţii de învăţământJudeţulAdresa
    1. Liceul Tehnologic „Ştefan Manciulea“ BlajALBAStr. Piaţa 1848 nr. 3, Blaj
    2. Liceul Tehnologic Agricol „Alexandru Borza“ CiumbrudALBAStr. Vasile Lucaciu nr. 42, Ciumbrud
    3. Colegiul pentru Agricultură şi Industrie Alimentară „Ţara Bârsei“ PrejmerBRAŞOVStr. Braşovului nr. 160A, Prejmer
    4. Liceul Tehnologic „Petre Baniţă“ Călăraşi
    DOLJnr. 219, Petre Baniţă, Călăraşi
    5. Liceul Tehnologic nr. 1 CudalbiGALAŢIStr. Ştefan cel Mare nr. 247, Cudalbi
    6. Liceul Tehnologic Agricol „Alexandru Borza“ GeoagiuHUNEDOARAStr. Independenţei nr. 47, Geoagiu
    7. Liceul Tehnologic Agricol „Alexiu Berinde“ SeiniMARAMUREŞStr. Victoriei nr. 2, Seini
    8. Liceul Tehnologic „Ion Ionescu de la Brad“ HoriaNEAMŢStr. Alexandru cel Bun nr. 115, Horia
    9. Colegiul Agricol „D. P. Barcianu“ SibiuSIBIUStr. Banatului nr. 2, Sibiu
    10. Liceul Tehnologic de Silvicultură şi Agricultură „Casa Verde“ TimişoaraTIMIŞAleea Pădurea Verde nr. 5, Timişoara
    11. Liceul Tehnologic Agricol „Nicolae Cornăţeanu“ TulceaTULCEAStr. Isaccei nr. 104, Tulcea
    12. Colegiul Tehnologic de Industrie AlimentarăARADStr. Lucian Blaga nr. 15, Arad
    13. Liceul Tehnologic „Constantin Dobrescu“ Curtea de ArgeşARGEŞStr. Basarabilor nr. 15, Curtea de Argeş
    14. Liceul Tehnologic „Jacques M. Elias“ SascutBACĂUStr. Principală nr. 645, Sascut
    15. Liceul Tehnologic nr. 1 SalontaBIHORStr. Şarcadului nr. 1, Salonta
    16. Liceul Tehnologic nr. 1 Valea lui MihaiBIHORStr. Matyas Hunyadi nr. 43, Valea lui Mihai
    17. Liceul Tehnologic Agricol Bistriţa BISTRIŢA-NĂSĂUD
    Str. Drumul Tărpiului nr. 21
    18. Liceul Tehnologic Agricol BecleanBISTRIŢA-NĂSĂUDStr. Piaţa Libertăţii nr. 2, Beclean
    19. Liceul „Demostene Botez“ TruşeştiBOTOŞANITruşeşti
    20. Liceul Tehnologic „Alexandru Vlahuţă“ ŞendriceniBOTOŞANIStr. Principală
    21. Liceul Tehnologic „Petru Rareş“ BotoşaniBOTOŞANIStr. Călugăreni nr. 9, Botoşani
    22. Liceul Tehnologic „Gh. K. Constantinescu“ BrăilaBRĂILAStr. Râmnicu Sărat nr. 127, Brăila
    23. Liceul Agricol „Dr. C. Angelescu“BUZĂUStr. Crizantemelor nr. 17, Buzău
    24. Liceul Tehnologic Agricol Smeeni
    BUZĂUStr. Principală nr. 677, Smeeni
    25. Liceul Tehnologic „Mihai Novac“ OraviţaCARAŞ-SEVERINStr. Cloşca nr. 10, Oraviţa
    26. Liceul Tehnologic „Sandu Aldea“ CălăraşiCĂLĂRAŞIPrelungirea Bucureşti nr. 10, Călăraşi
    27. Liceul Tehnologic nr. 1 FunduleaCĂLĂRAŞIStr. Nicolae Titulescu nr. 5, Fundulea
    28. Colegiul „Emil Negruţiu“ TurdaCLUJStr. Agriculturii nr. 27, Turda
    29. Liceul Tehnologic „Pontica“ Constanţa CONSTANŢAStr. I. C. Brătianu nr. 248, Constanţa
    30. Liceul Tehnologic „Apor Péter“ Târgu SecuiescCOVASNAStr. Şcolii nr. 11, Târgu Secuiesc
    31. Liceul Tehnologic „Marin Grigore Năstase“ TărtăşeştiDÂMBOVIŢAStr. Independenţei nr. 110, Tărtăşeşti
    32. Liceul Tehnologic „Dr. C. Angelescu“ GăeştiDÂMBOVIŢAStr. Argeşului nr. 2, Găeşti
    33. Colegiul Naţional de Agricultură şi Economie TecuciGALAŢIStr. 1 Decembrie 1918 nr. 107, Tecuci
    34. Liceul Tehnologic „Mihai Viteazul“ CălugăreniGIURGIUCălugăreni
    35. Liceul Tehnologic Bârseşti Târgu JiuGORJLocalitate componentă Bârseşti nr. 8, Târgu Jiu
    36. Colegiul Tehnic „Batthyány Ignác“ GheorgheniHARGHITAStr. Lacu Roşu nr. 149, Gheorgheni
    37. Liceul Tehnologic „Iordache Zossima“ ArmăşeştiIALOMIŢAStr. Bisericii nr. 35, Armăşeşti
    38. Liceul Tehnologic Agricol „Mihail Kogălniceanu“ MiroslavaIAŞIStr. M. Kogălniceanu nr. 38, Miroslava
    39. Liceul Tehnologic Haralamb Vasiliu Podu IloaieiIAŞIStr. Naţională nr. 88, Podu Iloaiei
    40. Colegiul Agricol şi de Industrie Alimentară „Vasile Adamachi“ IaşiIAŞIStr. M. Sadoveanu nr. 41, Iaşi
    41. Liceul Tehnologic „Cezar Nicolau“ BrăneştiILFOVBd. I. C. Brătianu nr. 1B, Brăneşti
    42. Liceul Tehnologic „Tudor Vladimirescu“ ŞimianMEHEDINŢIStr. Gării nr. 1, Şimian
    43. Liceul Tehnologic Halânga MEHEDINŢICalea Târgu Jiului nr. 2, Halânga
    44. Liceul Tehnologic „Ioan Bojor“ Reghin
    MUREŞ Str. Râului nr. 16, Reghin
    45. Colegiul Agricol „Traian Săvulescu“ Târgu MureşMUREŞStr. Călăraşilor nr. 108, Târgu Mureş
    46. Liceul Tehnologic „Dimitrie Petrescu“ CaracalOLTCaracal
    47. Liceul Tehnologic „Gheorghe Ionescu-Şişeşti“ Valea CălugăreascăPRAHOVAStr. Viticulturii nr. 179, Valea Călugărească
    48. Liceul Tehnologic „Ioan Ossian“ Şimleu SilvanieiSĂLAJStr. Simion Bărnuţiu nr. 11, Şimleu Silvaniei
    49. Liceul Tehnologic Dorna Candrenilor SUCEAVAStr. Principală nr. 88, Dorna Candrenilor
    50. Liceul Tehnologic „Nicolae Bălcescu“ AlexandriaTELEORMANStr. Libertăţii nr. 69, Alexandria
    51. Liceul Tehnologic Emil Racoviţă Roşiori de VedeTELEORMANStr. I. L. Caragiale nr. 7, Roşiori de Vede
    52. Liceul Tehnologic „Sf. Haralambie“ Turnu MăgureleTELEORMANStr. Oituz nr. 11, Turnu Măgurele
    53. Liceul Tehnologic „Romulus Paraschivoiu“ LovrinTIMIŞ Str. Principală nr. 202-203, Lovrin
    54. Colegiul Agricol „Dimitrie Cantemir“ HuşiVASLUIStr. M. Kogălniceanu nr. 17, Huşi
    55. Liceul Tehnologic Brătianu DrăgăşaniVÂLCEADrăgăşani
    56. Colegiul Tehnic „Valeriu D. Cotea“ FocşaniVRANCEAStr. Cuza Vodă nr. 46, Focşani
    57. Liceul Tehnologic OdobeştiVRANCEA
    Str. Ştefan cel Mare nr. 42, Odobeşti
    58. Colegiul Tehnologic „Viaceslav Harnaj“ BucureştiMUNICIPIUL BUCUREŞTIBd. Ficusului nr. 20-26, Bucureşti
    ----